Galerii. Mart Juur, Keiti Vilms, Contra ja Oliver Lomp panid kalambuurid ühte kappi ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Neli tuntud sõnameistrit panid seljad kokku ja andsid välja kalambuurikogumiku "Poeetiliselt korrektne". Ühiste kaante vahel on Mart Juure, Keiti Vilmsi, Contra ja Oliver Lombi sõnalooming vaheldumisi Ave Taaveti pilt-kalambuuridega. Kogumiku koostaja Keiti Vilms ütleb, et idee kalambuurid ühte kappi panna tekkis menukal kalambuuriõhtul festivalil Head Read.

Ehkki mitmetel teemadel on sõnu seadnud kõik viis ja ühisjoonena võib tuua välja päevapoliitikast mõjutatud keelemängud, siis stiililt on iga autor täiesti omanäoline.

"Mardil ja Contral on nad eelkõige huumorit täis, minu omad otsivad lähedust luulega, et selline mikropoeesia lausa ja Oliver kaldub sporti ja sotsiaaliasse," ütles Vilms "Aktuaalsele kaamerale".

"Näiteks päevapoliitiliselt on Mardil siin: konservatiivsete naiste ühendus EKRE moor," tõi ta välja. "Kuna täna on keelepäev, siis ma alustasin tervitusega, et mul on isa silmad ja ema keel, sa minu ahi, mille üte ma olen, või keeleteadlane tegi komajanti," lisas Vilms.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: