Mati Karmin tutvustas Tartu ringkäigul oma skulptuure

"Prillitoosi" toimetaja Aivi Parijõgi käis koos Mati Karminiga mööda Tartut, et tutvuda tema skulptuuridega. Samuti jõudsid nad Tartu kunstimajja, kus oli avatud veebruari lõpus oma 60. sünnipäeva tähistanud Karmini juubelinäitus.

Mati Karmin kinnitas "Prillitoosis", et neist inimestest, kellest ta hakkab skulptuuri tegema, erinevaid pilte ja materjale otsides loeb ta läbi ka mõne eluloo ja huvitavamad faktid, mistõttu on ta kursis ka portreteeritavate eluga laiemalt. "See on paratamatu, sest piltide kõrvalt jääb muu jutt ka sinna külge," ütles ta.

Märtsi alguseni oli Tartu kunstihoones avatud ka Mati Karmini juubelinäitus, mis esitles aastaid metalli ja kiviga askeldanud meest ka teisest küljest. Näiteks sai kunstihoones näha puitratastest moodustatud ekspositsiooni. "Need puitrattad olid nii ilusad, sest seal on näha inimese käsitöö," ütles ta ja kinnitas, et talle hakkas see ese nii väga meeldima ning ta hakkas neid koguma.

"Ma olen vanemate järgi mulk ja mulk ikka kogub ja varub kõike, samuti iga eestlane, kes on nõukogude ajal sündinud, teadis, et kõike peab endale varuks hoidma," sõnas skulptor ja nentis, et antiigi ja vanade asjade armastus pärineb kindlasti ka tema isalt. "Ta ostis võimaluse korral ilusaid eestiaegseid asju, ka mööbel oli tal vabariigiaegne."

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Prillitoos"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: