Georg Otsa koolis hakatakse õpetama tulevasi muusikaettevõtluse spetsialiste

Foto: Harry Tiits

Georg Otsa nimelises Tallinna muusikakoolis avatakse sel sügisel Eesti esimene muusikaettevõtluse spetsialisti õpe. Õpilastele tutvustatakse muusikaturu olemust, näidatakse kuidas enda loomingut turundada ja õpetatakse muuhulgas kuidas toime tulla digitaalsetel platvormidel.

Koostöös muusikaettevõtluse arendusorganisatsiooniga Music Estonia loodi esimene omataoline õppekava. Ekspertidena on kaasatud nii muusikud, muusikaettevõtjad kui ka näiteks muusikaettevõtteid nõustanud advokaadid, vahendas "Aktuaalne kaamera".

"Esimesel poolaastal nad saavad lisateadmisi oma ala ekspertidelt. Kogu õppetöö on planeeritud läbi praktilise tegevuse. Teine poolaasta ongi suure projekti ettevalmistamine, valmistegemine," kirjeldas Georg Otsa nimelise Tallinna muusikakooli direktor Ivo Lille.

Music Estonia tegevjuht Virgo Sillamaa täpsustas, et õppijatele antakse väga palju praktilisi ülesandeid. "Nad lahendavad probleeme. Tulemuseks on kogemuslikud teadmised, ekspertidelt saadud teadmised ja võrgustik, millega nad hakkavad Eesti muusikatööstust edasi viima," selgitas Sillamaa.

Vastu võetakse umbes 15 tudengit ja avaldusi saab esitada täna südaööni. Oma teadmisi on lubanud jagada nii ettevõtja Fred Krieger, advokaat Toomas Seppel kui ka näiteks ennast mööda maailma turundav ansambel Trad Attack!

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: