Hea Sõna auhinna saab kultuuriajakirjanik Joonas Hellerma

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Plekktrumm Joonas Hellerma

Eesti Naistoimetajate ühendus annab kolmeteistkümnenda Hea Sõna auhinna Joonas Hellermale, kes juhib ETV2 vestlussaadet "Plekktrumm", on olnud kultuurisaadete "OP!" ja "MI" toimetaja ja teinud aastaid kaastööd Raadio Ööülikoolile.

Auhind, Leonhard Lapini teos "Hea Sõna", antakse Joonas Hellermale üle neljapäeval, 3. oktoobril kell 13 kunstigaleriis Tallinn Art Space (kaubanduskeskuses T1 Mall of Tallinn).

Eesti Naistoimetajate ühenduse auhind tõstab esile eestikeelses meedias silma paistnud ajakirjanikku, kelle looming kannab humanistlikke väärtusi, on sisukas ja selge, hea keelekasutusega ja isikupärane.

Varem on selle pälvinud ajakirjanikud Margit Kilumets, Madis Jürgen, Hille Karm, Margus Saar, Jelena Skulskaja, Kaja Kärner, Tiina Jaakson, Gaute Kivistik, Piret Kriivan, Toivo Tänavsuu, Rainer Kerge ja Rain Kooli.

Joonas Hellerma (sündinud 1984) on lõpetanud Tallinna Ülikooli filmi- ja videorežii erialal (2006) ja samas ülikoolis läbinud magistriõppe filosoofia erialal (2009). Filosoofias jätkas ta õpinguid Berliini Humboldti ülikoolis (2011-12).

Ta on olnud kultuurisaate "OP!" ja muusikasaate "MI" toimetaja ning toimetanud ka Vikerraadios ja Klassikaraadios eetris oleva "Raadio Ööülikooli" eriteemalisi loenguid. 2014. aastal alustas Joonas Hellerma kultuurivestlussaatega "Plekktrumm", mis on saanud oma professionaalsuse ja humaansusega tema kaubamärk. See on enamasti otsesaade, igal nädalal on eetris üks intervjuu parasjagu olulisel teemal ja olulise inimesega meie kultuuriväljalt. Külalisi on nüüdseks olnud ligi 150.

"Kõige keerukam on luua saate õnnestumiseks vajalik häälestus ₋ oleme rambivalguses peaaegu 45 minutit, see võib tekitada parasjagu pinget," nendib Joonas Hellerma. "Meie saate vorm eeldab südikat pealehakkamist ja oma mõtete siirast väljaütlemist. Vahel tuleb esinejaid ka julgustada, aga hea meel on tõdeda, et meie külalised on kutsega kaasa tulnud. Tahaksin väga, et see julgustaks kõiki, kelle jaoks avalik esinemine võib olla seotud väikese eneseületusega."

Ta lisab, et kui saatesarja esimestel hooaegadel oli rõhk erinevatel teemadel, siis nüüd pakub talle kõige enam rahulolu see, kui intervjuus õnnestub luua mitmetasandiline tervik. "Enim lähevad hinge saated, kus vaataja saab vestlusest teada midagi uut, tekib uusi seoseid, avaneb mingi uus kontekst. Sellele lisandub vestluse emotsionaalne pool, milles väljendub ka saatekülalise subjektiivsus, tema isiksus. Teleintervjuu sisaldab eneses ka mängulist, peaaegu etenduslikku mõõdet. Kui mõlemad pooled seda instinktiivselt tajuvad, teineteisele hoogu annavad, siis on see ka vaatajale kaasakutsuv."

Loomulikult on saatejuhi sõnul olulised ka teemad. "Ühe või teise teema tähtsuse määrab sageli ühiskondlik kontekst," rõhutab Hellerma. "Minu ja kogu saate toimetuse sügav tänu kuulub tunnustuse andjatele. Omistan selle tunnustuse ka oma kolleegide tööle, iseäranis toimetaja Hedi Rosmale, kes on mulle heaks ja toetavaks partneriks."  

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: