Louis Kahni loomingust inspireeritud näitusel New Yorgis osaleb viis Eesti kunstnikku

New Yorgis avati USA arhitekti Louis Kahni loomingust inspireeritud kaasaegse kunsti näitus "Inversioonid", kus osaleb ka viis Eesti kunstnikku: Arne Maasik, Urmo Raus, Andres Koort ning õed Sandra ja Helen Sirp.

Louis Kahn sündis 1901. aastal Eestis Kuressaares, kuid tegutses kogu oma elu USA-s ning oli toona üks mõjukamatest arhitektidest maailmas. Kahni töödest inspireeritud näitus toimub New Yorgis väikesel Roosevelti saarel ja selleks on ka hea põhjus, sest Four Freedomsi park on lähiümbruses ainus näide Kahni loomingust.

Näitus sai osaliselt alguse Aarne Maasiku fotode tõttu, mis kõrvutavad Kahni loomingu Saaremaa keskaegse arhitektuuriga. Kuraator Melinda Wang ootas teistelt kunstnikelt midagi sarnast. "Ma tahtsin näha tugevat seost Kahni tööga, aga pigem kontseptuaalsel viisil," sõnas kuraator ja tõi välja, et kunstnik ei pidanud ilmtingimata tegema pilte Kahni töödest, vaid kasutama arhitekti inversioonide ideed. "Rasked asjad tunduvad kerged, kerged asjad rasked, pimedus ja valgus, valgus ja varjud, seega ma otsisin sellist vastandumist."

Kokku on näitusel 24 kunstniku tööd. "Inversioonid" jääb New Yorgis Gallery RIVAA's avatuks kuni 10. novembrini.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: