Itaalias avati üks Euroopa suuremaid Konrad Mäe väljapanekuid

Torinos Musei Realis avati näitus "Konrad Mägi. Põhjamaa valgus", mis toob Itaalia vaatajate ette üle 50 Konrad Mäe töö. Teosed on pärit Eesti ja Tartu kunstimuuseumitest, samuti Enn Kunila ja Peeter Värniku ning Eesti üliõpilaste seltsi erakogudest ja Eesti Teaduste Akadeemia Underi ja Tuglase kirjanduskeskuse kogust.

Eesti kunstimuuseumi ning Musei Reali ühistööna valminud näitus langeb samasse aega, mil täitub sada aastat Konrad Mäe reisist Itaaliasse, vahendas "Aktuaalne kaamera". Enam kui poolesajast maalist, portreest ja visandist koosnev väljapanek on kunstniku üks suuremaid isikunäitusi Euroopas.

Pingestatud ja teinekord unenäoliste, väljendusrikaste maastike kujutamise kaudu näitab autor põhjamaa looduse ilu. Näitust avanud president Kersti Kaljulaid rõhutas Konrad Mägi loomingu euroopalikust, kõrget taset ja müstilisust.

Lisaks näitsele linastub ühes saalis ka Eesti režissööri Marianne Kõrveri spetsiaalselt näituse jaoks tehtud dokumentaalfilm Konrad Mäest, kus kunstnikust räägivad erinevad kirjanikud ja kunstiteadlased, nende hulgas Tiina Abel, Tõnu Õnnepalu, Eha Komissarov ja Veiko Õunpuu.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: