Ugala jätkab lastelavastuste traditsiooni "Tuhkatriinuga"

Ugala teater toob iga aasta detsembrikuus välja lastele mõeldud suure saali lavastuse, nii on see olnud juba peaaegu 40 aastat. Ugala seekordse kogupereloo "Tuhkatriinu" dramatiseeris Silvia Soro, kostüümid kujundas Yana Khanikova ja lavastas Oleg Titov.

Tava tuua iga aasta jõulukuul Ugala suurde saali lastele mõeldud lavastus, sündis möödunud sajandi kaheksakümnendate algul, kui esimese lavastuse "Nääripäev" tõi lasteni Merle Karusoo. Sealtmaalt on detsember olnudki Ugalas laste päralt.

"Kui lapsi teatrisse ei too, siis meil ei ole, ma arvan, 15 aasta pärast ka neid täiskasvanuid, kes tahaksid tulla teatrisse. Teatriarmastus, teatris käimise kogemus ja harjumus tekib ikkagi lastel. Siis nad edasi vaatavad noortelevastusi ja siis äkki jõuavad juba ka ise piletit ostes suurena saali," arutles dramaturg Liis Aedmaa.

Lavastuses "Tuhkatriinu" rännatakse väikese teatrisõbra rõõmuks unistusteilma, otsitakse üles muinasjutumaa ja vaadatakse, kas seal elavad endiselt kuningad ja printsid, võlurid ja haldjad.

Toimetaja: Rutt Ernits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: