Eesti ulmeautorid jätkavad Isaac Asimovi lugusid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Isaac Asimov illustraatori Rowena Morrilli nägemuses.
Isaac Asimov illustraatori Rowena Morrilli nägemuses. Autor/allikas: pressimaterjalid

Kirjastuses Viiking ilmus eesti ulmeautorite juttude antoloogia "Isaac Asimov 100", mille ühisnimetaja on ulmekirjanduse suurkuju Isaac Asimovi loodud maailmad ja tegelased.

Ulmekirjaniku Isaac Asimov (1920–1992) sulest teatakse tema Asumit ja galaktikaimpeeriumit, robootika kolme seadust, Igavikku ja mitmeid teisi maailmu. Ta koostas palju temaatilisi ja ajaloolisi ulmeantoloogiaid ning tegutses teaduse populariseerijana – lõviosa tema sulest pärit raamatuid on populaarteaduslikud teosed alates füüsikast ja astronoomiast ning lõpetades Shakespeare'i ja piibliga.

1989. aastal andsid Asimovi kolleegid kirjaniku 50. loomejuubeli puhul välja antoloogia "Asumi sõbrad", kuhu kirjutasid Asimovi tegelastega või tema maailmades jätkulugusid sellised ulmeautorid, nagu Poul Anderson, Orson Scott Card, Harry Harrison, Robert Sheckley ja Robert Silverberg.

Kuna ka tänaste eesti ulmeautorite üks mõjutajaid lapsepõlves on olnud just Isaac Asimovi raamatud, palus raamatu koostaja Raul Sulbi neil kirjaniku 100. sünniaastapäeva puhuks ilmuvasse kogumikku kirjutada mõni lugu neile kordaminevas Asimovi maailmas või tema tegelastega.

Nüüd ongi lugejate ees uued lood Asumist ja impeeriumist, Powellist ja Donovanist ning Susan Calvinist, Igaviku lõpust ja Andrew
Harlanist, Edith Fellowesist ja nn inetust poisikesest Timmy'st, autoreiks sellised eesti ulmekirjanikud, nagu Indrek Hargla, Veiko Belials, Triinu Meres, Heinrich Weinberg, Kristjan Sander, Siim Veskimees, Mairi Laurik, Reidar Andreson, Tea Roosvald, Joel Jans ja Maniakkide Tänav.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: