Endla teater jagas kolleegipreemiaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Priit Loog
Priit Loog "Woyzeckis". Autor/allikas: Endla teater

Endla teatri kollektiiv andis pühapäeval üle traditsioonilised kolleegipreemiad ja tänas oma kõige hõivatumat nais- ja meesnäitlejat.

Teatripere valis parimaks naisnäitlejaks Carmen Mikiver järgnevate rollide eest: ori ajaloolises komöödias "Pidusöök", Emand Väle komöödias "Windsori lõbusad naised" ning proua Corney muusikalis "Oliver Twist".

Aasta meesnäitlejaks valiti Priit Loog järgnevate rollide eest: tisler Engstrand draamas "Kummitused", Richard Wagner suvelavastuses "Ihu paradiis", härra Bumble muusikalis "Oliver Twist" ning siga Röhh-Röhh seikluslikus lastelavastuses "Doktor Dolittle". Priit Loog kuulutati ka 2019. aasta tegijaks ehk kolleegiks, kes on oma tegevusega positiivselt silma jäänud.

Parimaks lavastajaks kuulutati Kinoteater (Henrik Kalmet, Paavo Piik, Paul Piik), kes tõid lavale 23. oktoobril esietendunud ajaloolise komöödia "Pidusöök".

Kõige hõivatum meesnäitleja oli Ago Anderson, kes andis aasta jooksul 113 etendust. Kõige hõivatum naisnäitleja oli Carmen Mikiver, kes andis aasta jooksul 130 etendust.

Aasta kunstnik-kujundaja on Arthur Arula, kes oli suvelavastuse "Ihu paradiis" kunstnik.

Parimaks etendust ettevalmistavaks ja teenindavaks tehniliseks töötajaks valisid kolleegid butafoor-dekoraator Kaido Torni. Aasta korraldajaks sai trupijuht Aigi Veski. Parimate teenindajate tiitel anti kassapidaja Siret Ruusile ning kohvikuteenindaja Marek Kruglovile.

Toimetaja: Merilin Pärli

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: