Ugala teater jagas kolleegipreemiaid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Ugala teater tähistas esmaspäeval teatri 100. sünnipäeva ja andis üle kolleegipreemiad, millega jagas tunnustust möödunud aasta parimatele.

Enne piduliku peo algust külastasid ugalased ühiselt Viljandi metsakalmistut, et mälestada juba lahkunud kolleege. Viljandi vanal kalmistul meenutasid nad aga teatri kunagisi asutajaid Jaan Altleisi, Armin Hunti ja Ernst Hunti, kelle kalmudele paigaldati teatri sümboolikaga mälestustahvlid.

Kolleegipreemiad pälvisid järgmised ugalased:

Parima lavastaja tunnustus kuulus Andres Noormetsale (lavastused "Surmkindlad asjad siin elus", "Ruth" ja "Lotomiljonärid").

Parima meesnäitleja tunnustuse pälvis Aarne Soro (rollid lavastustes "Surmkindlad asjad siin elus", "Etturid" ja "Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus").

Parimaks naisnäitlejaks valisid kolleegid Laura Kalle (rollid lavastustes "Once", "Etturid", "Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus" ja "Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi").

Eripreemia "Särav suts", mis antakse välja eriliselt meeldejääva kõrvalosa, väikerolli või muu lavalise ülesastumise eest, sai Martin Mill (rollid lavastustes "Etturid", "Saja-aastane, kes hüppas aknast välja ja kadus" ja "Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi").

Parim kujundaja oli kolleegide hinnangul Peeter Konovalov, kes lõi muusika lavastusele "Kui me nüüd ei sure, ei sure me kunagi" ja oli muusikali "Once" muusikajuht.

Parima lavastusala töötajana soovis teatrikollektiiv tunnustada butafoor-dekoraatorit Taimi Põlmet ning kolmandat aastata järjest valiti parimaks maja töötajaks teenindusjuht Eleri Helimets.

Südamega tehtud töö eest pälvis kolleegide tunnustuse Ugala teatri korraldusjuht Heigo Teder, kellele see oli viimase kuue aasta jooksul kuuendaks tunnustuseks.

Parimaks uueks tulijaks tunnistasid kolleegid Ugala teatri uue loomingulise juhi Tanel Jonase.

Trupijuht Karl Kena jagas tunnustust enim etendusi andnud mees- ja naisnäitlejale, kelleks olid 2019. aastal Tarvo Vridolin (109 etendust) ja Jaana Kena (106 etendust).

Ugala teatri juhtkond soovis omakorda tunnustada eripreemiaga trupijuht Karl Kena ennastsalgava, täpse, pühendunud ja alati kõiki pooli keskpõrandale kokku toovate lahenduste otsimise ja leidmise eest.

Ugala 100. sünnipäeval anti esimest korda välja rändauhind "Rist läks, ei räägi!". Legendaarsele Ugala näitlejale Arvo Raimole kuulunud kuldse käekella annab teater üle inimesele, kes hoiab igapäevast teatritööd tehes elus väärtusi, millega Raimo omal ajal Ugalas silma paistis. Tanel Ingi ellu kutsutud rändauhind kuulub nüüdsest Martin Millile, kes töötab alates 2008. aastast Ugala teatris näitlejana.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: