Rae Kunsti Plats avab hooaja Annika Haasi näitusega "Lennukivaatlejad"

Foto Annika Haasi näituselt
Foto Annika Haasi näituselt "Lennukivaatlejad" Autor/allikas: Annika Haas

Rae kultuurikeskuse galeriis Rae Kunsti Plats avatakse 8. jaanuaril fotokunstnik Annika Haasi fotonäitus "Lennukivaatlejad", mis jääb avatuks kuni jaanuari lõpuni.

Annika Haasi fotoseeria "Lennukivaatlejad" toob fotograafi tähelepaneliku, targa ja osavõtliku pilgu läbi vaatajani pildid ühe hääbunud subkultuuri esindajatest.
Need olid Tallinna lennuvälja külje all muutunud olude kiuste oma aiamajasid pidavad nn viimased nõukogude inimesed.

1974. aastal sündinud Annika Haas on Tallinnas elav ja töötav fotokunstnik. Õppinud Tartu Ülikoolis soome-ugri keeli ja Kõrgemas Kunstikoolis fotožurnalistikat, keskendub ta oma loomingus suletud kogukondadele, võttes vaatluse alla nende sisemised struktuurid ja toimimismustrid.

2011. aastal alustatud ja siiani töös olev portreedeseeria "Lennukivaatlejad" pakub meile lähivaadet Tallinna lennujaama külje all Soodevahe külas asunud datšade elanikest. 1960. aastatel Dvigateli tehase töötajatele jaotatud põllumaadel pulbitsevale elule tuli järsk lõpp, kui maa omanikuks sai Tallinna lennujaam, kelle laienemisplaanidele isetekkeline, rahvasuus pilpakülaks kutsutud asula ette jäi.

Portreteeritud pidid fotode tegemise ajal juba teadlikud olema oma datšade peatsest hävingust ning nende silmist võib selgelt aimata tundeid eeloleva ja möödunu suhtes. Annika Haasi spetsiaalselt kaameraga Ljubitel tehtud fotod mõjuvad nostalgiliselt, olles viimased värvilised ja eluküllased jäädvustused ühest lõpule määratud eluetapist.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: