Selgusid Sirbi 2019. aasta parimad kaasautorid ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Mele Pesti
Mele Pesti Autor/allikas: TLÜ

Kultuurileht Sirp tunnustab 9. jaanuaril 2019. aasta jooksul sadade kaasautorite hulgast välja valitud nelja laureaati, kelleks on Ragne Kõuts-Klemm, Janek Kraavi, Karin Paulus ja Mele Pesti.

Tartu ülikooli ajakirjandussotsioloogia dotsent Ragne Kõuts-Klemm analüüsis uuringutele tuginevas kolmes artiklis Eesti ajakirjanduse hetkeseisu ja tuleviku väljavaateid.

Tartu ülikooli doktorant ja eesti kirjanduse lektor Janek Kraavi jätkas lõppenud aastal mitme looga artiklisarjas "post-sõnastik" popkultuuri süvahoovuste analüüsi.

Kunstiteadlane ja vabakutseline kriitik Karin Paulus valgustas Sirbi lugejaid artiklitega Tallinna avaliku ruumi kujundamisest ja puuduvast teadlikust identiteediloomest.

Tõlkija ja autor doktor Mele Pesti teemaring on Sirbis olnud lai, mullu jäid tema vaatevälja teemad Ladina-Ameerika eluolust ja kultuurist ning tõlkija argimuredest kuni inimese identiteedimuutusteni lapsevanema rollis.

Kultuurileht Sirp on kaasautoreid laureaadi tiitliga tunnustanud alates 1964. aastast. Omamoodi kurioosumina määrati 1972. aastal lisaks eripreemiad seoses NSV Liidu 50. aastapäevaga rahvaste sõpruse ja internatsionalismi ideesid ning vennasvabariikide kirjandust ja kunsti propageerivate kirjutiste eest.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: