Suri filmikunstnik Toomas Hõrak

"Tallinn pimeduses" Autor/allikas: Kaader filmist

Meie seast lahkus legendaarne filmikunstnik Toomas Hõrak (1951-2020), kelle tuntumate tööde hulka kuuluvad "Tallinn pimeduses", "Tulivesi" ja "Ruudi".

Toomas Hõrak lõpetas 1975. aastal Tartu kunstikoolis tarbekunsti eriala ja 1980. aastal Eesti NSV riiklikus kunstiinstituudis klaasikunsti eriala. 1980. kuni 1994. aastani oli ta Tallinnfilmi kunstik-lavastaja, hiljem on ta tegutsenud ka vabakunstnikuna ja õpetanud Eesti Kunstiakadeemias stsenograafiat. Samuti andis Hõrak filmiloenguid Tallinna ülikoolis.

Oma aastakümneid kestnud karjääri jooksul töötas Toomas Hõrak kümnete filmide juures kunstnikuna. Esimene suurem mängufilm, mille juures ta kunstnikuna kaasa lõi, oli 1984. aastal valminud Olev Neulandi "Reekviem". Hõrak on teinud korduvalt koostööd Hardi Volmeriga ("Tulivesi", "Minu Leninid"), Mart Kivastiku ("Üks mu sõber", "Õnn tuleb magades") ja Sulev Keedusega ("Kirjad Inglile", "Mehetapja/Süütu/Vari").

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: