Anri Rulkovi preemia pälvisid Johannes Magnus Aule ja Teresa Väli ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Balti filmi- ja meediakoolis anti 26. veebruaril välja neljas Anri Rulkovi preemia, mis seekord läks jagamisele kahe neljanda kursuse filmitudengi Johannes Magnus Aule ja Teresa Väli vahel.

Lühifilmi "Reiv" eest pälvis preemia Johannes Magnus Aule ja lühifilmi "Karm liin" eest Teresa Väli. Esimese puhul tõstis žürii esile inimese tajupiiride veenvat kinematograafilist kirjeldamist, teise puhul laste mängu ja tõsielu oskuslikku põimingut filmi kompositsioonis. 

Filmirežissöör Anri Rulkovi (1972-2008) mälestuseks loodud preemia suurus on 1000 eurot ja seda annavad välja teadlane Aleks Rulkov, filmiprodutsent Peeter Urbla, režissöörid Indrek Simm ja Raimo Jõerand.

Preemiaga tahetakse märgata ja julgustada neid noori filmitegijad, kelle koolitööna valminud filmis kajastub looja sisemaailm ja selle väljendamise otsingud kõige ehedamal kujul. Varasematel aastatel on preemia pälvinud Triin Ruumet, Moonika Siimets, Eret Kuus ja Jako Krull.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: