Näitus "Sisse-sisse, uks on lahti" kutsub võrku

{{1585572000000 | amCalendar}}
Edith Karlsoni, Mary Reid Kelley, Eva Mustoneni näituse
Edith Karlsoni, Mary Reid Kelley, Eva Mustoneni näituse "Sisse, sisse – uks on lahti!" avamine. Autor/allikas: Anna Aurelia Minev/ERR

Kolme naiskunstniku, Edith Karlsoni, Eva Mustoneni ja Mary Reid Kelley loomingule keskenduva näitusega saab nüüd põhjalikult tutvuda Kumu veebilehel. Kuraator Triin Tulgiste koostatud ülevaates käsitletakse Kumus eksponeeritud näitust teemade kaupa, tuues välja ka erinevate käekirjadega kunstnike ühisjooned.

Triin Tulgiste kureeritud näitus keskendub kolmele naiskunstnikule, kes, töötades küll eri meediumes ja esteetikas, räägivad teatud mõttes sarnast keelt.

"Eesti kunstnike Edith Karlsoni, Eva Mustoneni ja Ameerika kunstniku Mary Reid Kelley praktikat võiks kõige laiemas mõttes iseloomustada kui narratiivset kunsti, mis kasutab meetodina väljamõeldisi. Teostes avaldub see nii allegooriliste, autobiograafiliste kui ka mütoloogiliste jutustustena, samuti tugevate karakterite ja dramaatiliste sündmuste loomise näol. Teisisõnu, kõik kolm on oma olemuselt ja kunstnikutüübilt lugude jutustajad, kasutades selleks nii sõna kui ka visuaalseid kujundeid, sageli neid kaht kombineerides," kõneles Tulgiste.

Kunstnike juba tuntud teoseid ja uut loomingut kaasav näitus hargneb vaataja ees omavahel lõdvalt seotud jutukogumina, mis rullub lahti nelja märksõna kaudu, mis kõik mängivad avatuse, sisenemise või piiri ideega. Nendeks märksõnadeks on "koletis", "keha", "kodu" ja "plahvatus". Samu teemasid avab ka värske tutvustus Kumu veebilehel.

Tutvustuses näeb näitusevaateid ja fotosid teostest, mida saadab kuraatori selgitav tekst.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: