Kuulutati välja minutifilmide võistlus

{{1586611920000 | amCalendar}}
Edith Sepp
Edith Sepp Autor/allikas: Erakogu

Eesti Filmi Instituut kuulutas Digikultuuri teema-aasta 2020 raames välja kiirkonkursi 1-minutiste lühifilmide loomiseks. Ideede esitamise tähtaeg on 24. aprill ja väljavalitud projektid selguvad 30. aprilliks.

"Uues ja erilises olukorras on oluline ruttu reageerida ja pakkuda välja värskeid lahendusi. Samas on see võimalus katsetada, olla loov ja uuendusmeelne," ütlevad korraldajad.

Seetõttu kuulutas Eesti Filmi Instituut (EFI) välja täiesti uue konkursi, et pakkuda väljakutset filmitegijaile, kes ei saa praegu igapäevatööga tegelda, ja anda neile võimalus tõestada, et ka Eesti filmitegijad on võimekad uute tehnoloogiate rakendamisel. Uus meede on võimalus pisut leevendada ka filmitegijate keerulist majanduslikku olukorda.

"Praegune olukord on sundinud filmitegijaid üleöö plaane muutma ning kiirelt kohanema. Eesti Filmi Instituudi eesmärk on pakkuda neile tuge, tagades paindlikkuse ja kriisi mõju mahendava leevenduse. Kuid tähtis on ka soov haarata võimalusest ja teha film antud oludes. Konkursi eesmärk on pakkuda tegijatele võimalust kodus olemise nappides oludes jäädvustada väljakutsete rohket hetkeolukorda või teostada lühiformaati sobiv idee," selgitas konkursi tagamaid EFI juht Edith Sepp.

Võistlusele on oodatud kõik filmiliigid ja nende sümbioosid, katsed ja eksperimendid. Ainus raam on ühe minuti piir ning professionaalne teostus, mis võimaldab filmi näidata nii tele-eetris kui voogedastuses. Filmiidee autoril peab olema varasem filmiloomise kogemus. Seda tõendab asjaolu, et ideekonkursile esitatud teose autoril on vähemalt üks filmiloomise alane märge Eesti Filmi Andmebaasis.

Konkursi ühisnimetaja on digitaalne kultuur ehk loominguliselt võttes kogu ümbritsev elu, mis on digimaailmaga läbi põimunud. Hindamisel annab lisapunkte võimalus kasutada filmi haridussüsteemis ehk selle sidumise võimalikkus mõne õppeainega.

Konkursil osalemiseks tuleb esitada üheleheküljeline idee, mis peab kirjeldama filmi sisu, tehnikat ja muud, mida konkursil osaleja peab vajalikuks ära märkida. Üks inimene võib esitada maksimaalselt kolm ideed. Osaleda võivad nii eraisikud kui ka filmiettevõtted. Ideekonkursil valitakse välja kuni 15 filmiideed.

1-minutise filmi maksumus on 1000 eurot. Toetus makstakse väljavalitud projektidele kahes osas, 30 protsenti konkursi lõpus ning 70 protsenti filmi üleandmisel ja filmi kasutamise litsentsi sõlmimisel. Eelarvet ja aruannet esitama ei pea ning projekt lõpeb filmi esitamisega EFI-le.

Filmid peavad valmis olema hiljemalt 15. juuniks. 

Toimetaja: Valner Valme

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: