Valner Valme: sama hästi võiks need vähesed inimesed kontserdil autodest välja võtta

"Terevisioonis" oli külas kultuuriajakirjanik Valner Valme, kes rääkis muusikaelust karantiiniajal ning jagas plaadisoovitusi. Autokontserte ei pea ta mõistlikuks nähtuseks.

Eurovisiooni ärajätmist pidas Valner Valme õigeks: "Glamuuri ei saa kanna all piirangutesse litsuda, kui Eurovisiooni teha, siis ikka täiega."

Küsimusele, kas on üldse mõtet muusikat välja anda, kui seda elavalt esitada ei saa, vastas Valme: "Ühest küljest on just mõtet lagedale tulla, et olla pildil ja et sind kuulataks. Reede on päev, mil üle maailma ilmuvad albumid, ükski reede pole seni vahele jäänud. Teisest küljest on mõningaid tähtsamaid plaate siiski edasi lükatud, näiteks The 1975, JARV IS..., Kelly Lee Owens ja paljud teised, mille puhul plaadifirma tahab teha sündmust, mis eeldab ka esitlusi, kontserte, tuure."

Salvestatud muusika osas on laias laastus siiski kõik edasi toiminud: ilmuvad albumid nii füüsiliselt kui digitaalselt.

Kriisiajal tekkinud kodukontsertide ülekandeid nimetas Valner Valme natuke naljakaks. "Need on nagu kangelaslikud teated kaevikust: vaadake, ma olen elus," tõdes ta. "Ja eks see nende eesmärk ka oli, endast märku anda."

Valme loodab, et autokontsertidest uus normaalsus ei saa: "See on nii ogar nähtus, et ehk ei jää püsima. Algul võib ju olla põnev, et lähengi autoga lava ette, aga kuna autosid mahub kontserdile niikuinii piiratud hulgal, siis sama hästi võiks võtta need inimesed autodest välja, panna värskes õhus muusikat kuulama, usun, et keegi kahjustada ei saa."

Plaadisoovitused:

KEIYAA - "Forever, Ya Girl"

Chicago moodsa RnB artist, kes teeb ilusat hingelist muusikat. "On selle ise kodus kirjutanud, salvestanud, produtseerinud, nii et karantiiniaja tingimustele vastav toode."

YASMYN - "Illusions"

RnB on maailma popis endiselt kõige tooniandvam žanr ning Yasmyn on näide sellest, et Eesti artist ei pruugi maailmas toimuvast maha jääda.

YVES TUMOR - "Heaven To A Tortured Mind"

Yves Tumor on eksperimentaalpoppar Miamist, kodanikunimega Sean Bowie, kes on sama ekstentriline kui nimekaim David Bowie. Ta on kõigega katsetanud ning värskeim album võiks tähendada lõpuks laiemat läbilööki, sest selle plaadi muusika on kõigile mõistetav: leidub glam rock'i algeid, viiteid Parliament/Funkadelicule, Prince'i vaimu. Funky rock sõgeda puutega.

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: