Kultuuriportaal soovitab: Roberto Ando film "Pihtimused" Jupiteris

"Pihtimused" Autor/allikas: Kaader filmist

Eesti Rahvusringhäälingu veebikanalisse Jupiter jõudis režisöör Roberto Ando 2016. aasta film "Pihtimused" ("Le confessioni"), milles astuvad teiste seas üles Toni Servillo, Daniel Auteuil ja Pierfrancesco Favino.

Saksamaa rannikul luksushotellis toimub G8 tippkohtumine. Maailma mõjuvõimsamad poliitikud on kogunenud, et läbi viia kogu maailma majandust puudutavad muudatused. On ka üks üllatav külaline, katoliku munk Roberto Salus, kelle on kohale palunud Daniel Roché, Rahvusvahelise Valuutafondi peadirektor.

Daniel soovib öösel mungale pihtida, hommikul leitakse patukahetseja aga surnuna. Mõrvaks võis motiive olla nii mõnelgi kohalviibijaist, kahtluse alt ei ole väljas ka munk. Ja teisalt, kuna Roché saladused puudutavad võimumänge laiemalt, on ohus ka Roberto elu.

Väljapeetud pildikeelega "Pihtimused" esitab südametunnistuse ja võimuiha vastuolu põnevikuna, kus maine ning taevane võim ja saladused on otsekui peegelsuhtes.

Filmi kannab tugev näitlejaansambel itaallase Toni Servillo ("Kohutav ilu") ja Prantsuse staari Daniel Auteuil'ga eesotsas. Viis nominatsiooni Itaalia filmiauhindade jagamiselt, Karlovy Varys pälvis Roberto Ando oikumeenilise žürii auhinna.

Vaata filmi "Pihtimused" siit.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: