XII Lihula Muusikapäevad on pühendatud traagiliste sündmuste ohvritele

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Lihula Muusikapäevad

Pika traditsiooniga klassikalise muusika festival Lihula Muusikapäevad toimub käesoleval suvel kaheteistkümnendat korda 10. - 12. juuli. Kaheteistkümnenda festivali sooviks on tuua Lääneranna valla elanikele muusika kaudu valgust ning hingesoojust keeruliste aegade keskele.

Festivali avakontsert toimub Lihula Eliisabeti kirikus. Kontserdi esimese teosena kõlab esiettekandena helilooja Madis Järvi teos "Katkenud", mis on pühendatud Lihula viimaste aegade traagiliste sündmuste ohvritele. Teose esitab barokkmuusika koosseis Lisa Kawasaki (barokk flööt), Meelis Orgse (barokk viiul), Johanna Randvere (viola da gamba) ning Reinut Tepp (klavessiin). Lisaks eelmainitud esiettekandele esitab koosseis mediteerivat barokkmusikat originaalsetel barokk instrumentidel. Selleks, et kõigil oleks võimalik kontserdist osa saada, kantakse see voogedastusena üle ka ürituse kodulehel.

Festivali teisel päeval astuvad lavale Lihula Muusikapäevade kaks peakorraldajat pianist Mihkel Järvi ning viiuldaja Miina Järvi. Kavas on suviselt rõõmsad ning heatujulised kammermuusika teosed J. Sibeliuselt ning Claude Debussylt. Seoses COVID-19 turvalisuse soovitustega toimub kontsert suletud uste taga, kuid on kättesaadav kõikidele muusikasõpradele interneti kaudu.

Festivali lõpetab Lihula Eliisabeti kirikus kontsert nimega "Ood rõõmule", mis on pühendatud Ludvig van Beethoveni 250. sünniaastapäevale. Kontserdil kannavad Beethoveni kammermuusikat ette Lisa Kawasaki (flööt), Miina Järvi (viiul), Madis Järvi (vioola), Teet Järvi (tsello), Marius Järvi (tsello) ning Mari Järvi (klaver). Kontserdiga "Ood rõõmule" soovib festival edasi anda sõnumi, et ainult rõõm ning hea tahe aitavad meid üle rasketest aegadest.

Festivali kontserte saab kuulata ürituse kodulehel.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: