Guido Kangur: inimestel on tekkinud suur igatsus elava muusika järgi

Ürituste organiseerimine võib korraldajatele olla keerukas, nii majanduslikult kui muidu. Ometi ei saa ilma muusikata, sest pärast koroonakevadet on publikul igatsus elava muusika järgi. Vikerraadio saates "Vikerhommik" rääkis oma kogemustest Tuletorni kontserdi ja Sõru Jazzi korraldaja Guido Kangur.

Kangur tõdes, et praegu on tal aeg puhkuseks. "Teater puhkab ja seda teen ka mina, kuid isegi puhkuse ajal vaatan mõnikord tekste, sest 10. augustist hakkavad teatris taas proovid ning paras pähkel on see, et peame alustama esietendustega, mis jäid kevadel ära," rääkis näitleja.

Hetkel valmistub ta Eesti Draamateatri "Lehman Brothers'ite" esietenduseks. "Mõtlesime küll, et tegemist on kolme inimese looga ja saame proove teha. Tuli aga välja, et teatrimaja pandi signalisatsiooni alla ning kuidagi proove jätkata ei õnnestunud," lausus Kangur ning tõdes, et antud lavastus on väga mahukas ja seetõttu tuleb tal ka puhkuse ajal sellega tööd teha.

"Kuigi on tegemist mahuka tööga, on see tegelikult väga põnev. Lavastuses on kolm näitlejat ja tükk koosneb kolmest vaatusest, mis igaüks kestab kuskil tund aega," kinnitas Kangur, et seetõttu on ka tekstimaht suur.

Tekstidega tutvumise vahepeal tegeleb Kangur ka festivalide korraldamisega, et inimestel oleks koht, kuhu head muusikat kuulama minna. "Tahaks loota, et inimesed tulevad, sest meil endal on küll väga suur igatsus elava muusika järgi. Esimene festival on Tuletorni kontsert, mis toimub 25. juulil Peipsi ääres, kus on ka minu lapsepõlve kodu. Õnneks on kontserdiala suur ning inimesi mahub palju, nii saavad kõik ka vajalikku distantsi hoida. Seal püüame pakkuda kuulajatele muusikat, mis meid ennast puudutab ja mis meile endale korda läheb," rääkis festivalist korraldaja ning täpsustas, et Tuletorni kontserdil on natuke kõike – jazzi, rocki ja kogupere kontserdid.

Sõru Jazz on muusikaelamusi pakkunud publikule juba 13. aastat. "Meie jaoks on sinna muusikute valimine aastaringne töö – käime neid kuulamas ja sealt me valime välja need, kes meid kuidagi puudutavad. Ma usun, et nii leiamegi endale olulised inimesed, keda me tahame kuulata ja kelle muusikas peitub mingi sõnum, mis meile korda läheb," kõneles Kangur ja lisas, et kindlasti on muusikutel endalgi igatsus juba publikuga kokku saada.

Kangur tõdes, et muusikat tahab ta teha looduskaunites kohtades, sest Tallinnas toimub alati midagi. "On hea teha kontserte erinevates Eesti paikades, sest siis tulevad inimesed metropolidest välja ja avastavad ka Eestimaad. Meie festivalid on ennekõike suunatud kohalikule publikule, kuid ootame muidugi ka oma sõpru linnadest," rääkis ta.

Toimetaja: Laura Pärnpuu

Allikas: "Vikerhommik"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: