Pärnu linnagaleriis avatakse eestlaste uskmatusest rääkiv näitus

$content['photos'][0]['caption'.lang::suffix($GLOBALS['category']['lang'])]?>
Suvine Pärnu. Autor/allikas: Kaupo Meiel/ERR

Pärnu linnagalerii kunstnike majas (Nikolai 27) avatakse 24. septembril Katariin Mudisti ja Maria Elise Remme näitus "Uskmatuse festival", mis räägib eestlaste usu ja ebausu vormidest.

Kui eestlase kaalukausil on uskumuslik praktika ja ratsionaalne mõtlemine, kaldub ta pooldama viimast. Ometi on erinevad usu ja ebausu vormid 21. sajandi eestlaste maailmas igapäevaselt kohal. Universumi poolt saadetud märgid, hea ja halb aura, uusaastalubaduste ära-sõnumine ja alatine leheruum horoskoopidele kõnelevad kaasaegse inimese mõttemaailmas kobrutsevatest vastamata küsimustest. Kas tähtkujud dikteerivad isiksuse? Kas saatus ja juhus välistavad üksteist? Kas igaüka saab ise soodustada õnne ja hoiduda ebaõnnest? Kas loodusesse tagasi minek annab väge?

Võib-olla räägib eestlaste mitteuskumine ehk uskmatus hoopis taoliste küsimuste ja vastuste paljususest, mitte usu puudumisest. Ja seda nii ühe inimese siseselt kui ka inimeste vahel. See paljusus viitabki ideele uskmatuse festivalist – kohast, kus erinevad usu ja ebausu vormid saavad kokku enda näitamiseks. Näitus "Uskmatuse festival" uurib tänapäeva uskmatute eestlaste uskumuste virvarri, millest saab osa terve festivali toimumisaja vältel.

Näitus jääb avatuks 24. oktoobrini.

Katariin Mudist (s. 27.10.1994 kell 15:30 Pelgulinna sünnitusmajas; tõusumärgilt veevalaja, päikesemärgilt skorpion) on Tallinnas elav ja töötav kunstnik, animaator ja graafiline disainer. 2018. aastal lõpetas ta Tartu Kõrgema Kunstikooli meedia- ja reklaamidisaini eriala ning aastast 2019 õpib EKA kaasaegse kunsti erialal magistrantuuris ning 2020. aastal Gentis KASKi ülikoolis. Katariin on ennast erialaselt täiendanud õppides Budapestis Moholy-Nagy nimelises kunsti- ja disainiülikoolis.

Maria Elise Remme (s. 28.01.1996 kell 04:15 Pelgulinna sünnitusmajas; tõusumärgilt skorpion, päikesemärgilt veevalaja) elab ja töötab Tartus. Ta lõpetas 2019. aastal Kõrgema Kunstikool Pallase meedia- ja reklaamidisaini eriala ja õpib Tartu Ülikoolis prantsuse keelt ja kirjandust. Remme on ennast täiendanud Prantsusmaal L'Ecole de design Nantes Atlantique'is, digitaalse meediadisaini erialal.

Toimetaja: Victoria Maripuu

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: