Suri kirjandusteadlane Boriss Jegorov

Boriss Jegorovi portree. Juri Lotmani joonistus
Boriss Jegorovi portree. Juri Lotmani joonistus Autor/allikas: Juri Lotman

3. oktoobril suri Peterburis 95-aastasena professor Boriss Jegorov (29.05.1926-03.10.2020), kes oli suurema osa oma elust seotud Eestiga.

Aastatel 1954–1960 juhatas Jegorov Tartu ülikooli vene kirjanduse kateedrit. Koos Juri Lotmaniga pani ta aluse kuulsale teaduskeskusele ja oli väljaannete "Töid märgisüsteemide alalt" ("Трудов по знаковым системам" / "Sign Systems Studies") toimetaja (kuni 1992). Boriss Jegorov on Juri Lotmani ainsa teadusliku eluloo autor, tema kirjade koguja ja kirjastaja.

Alates 2008. aastast on Boriss Jegorov teinud koostööd Tallinna Ülikooli Juri Lotmani semiootikavaramuga. Ta andis erikursust Juri Lotmani loomingust, oli Tallinna Ülikooli Lotmani stipendiaat, pidas Lotmani päevadel avaloenguid ja oli Tallinna Ülikooli kirjastuse "Bibliotheca Lotmaniana" sarja kolleegiumi liige. Selles sarjas ilmus 2012. aastal ka tema kirjavahetus Juri Lotmaniga aastatel 1954–1965. Osa oma arhiivist, mis seotud Lotmaniga (kirjad, joonistused, autogrammidega raamatud, fotod), andis Jegorov üle semiootikavaramule.

Juri Lotmani semiootikavaramu ja Tallinna Ülikooli kirjastus mälestavad lahkunut ja avaldavad kaastunnet omastele.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: