Lexsoul Dancemachine tõmbab aastale joone alla lühidokumentaaliga

Lühidokumentaal
Lühidokumentaal "Can we make it?" esilinastus bändi 20. detsembril toimunud jõulukontserdil. Autor/allikas: Taavi Muide

Lexsoul Dancemachine avalikustas teisipäeval eluloolise lühidokumentaali "Can we make it?". Ako Lehemetsa 45-minutiline linateos kujutab bändi teekonda läbi keerulise 2020. aasta takistuste ja õnnestumiste.

Film pakub pilguheitu bändiliikmete ja asjaosaliste emotsioonidesse läbi aasta. Lava- ja kaadritaguseid videosid leidub nii Lääne-Virumaal toimunud bändilaagrist, kevadisi ärevusi trotsiva 3. stuudioalbumi "Lexplosion II" sünnist ning suvistest tipphetkedest. Film on avalik bändi Youtube'i lehel.

Muuhulgas räägib dokumentaalfilm lähemalt Eesti esimese piirangutejärgse suurürituse korraldamisest ning läbi Tallinna sõitva bussi katusel kontserdi andmisest. Filmiga soovib bänd eelkõige avaldada tänu kõigile "Lexplosion II" teekonna osalistele, aga ka demonstreerida muusika ja loomingulisuse olulisust esialgu lootusetuna tunduvatel aegadel.

Lexsoul Dancemachine'i kontsert bussi katusel Autor/allikas: Ken Mürk/ERR

Lexsoul Dancemachine on Eesti kuueliikmeline funk-bänd, mis tegutseb alates 2013. aastast. Bändi muusika saab inspiratsiooni toorest ja tolmusest 70ndate funk'ist ning teisalt ka meloodilisest 60ndate soulist.

Lexsoul Dancemachine avaldas oma debüütalbumi "Deus Lex Machina" aastal 2015, millele järgnes "Sunny Holiday In Lexico" aastal 2017. Oma tegevuse jooksul on bänd tuuritanud mööda Euroopat, kaasa arvatud esinemised festivalidel nagu Positivus, Pori Jazz ja Imagina Funk Hispaanias.

2020. aasta maikuus ilmus Lexsoul'i värskeim stuudioalbum "Lexplosion II", , mis muuhulgas teenis bändile erisaate Craig Charles'i Funk and Soul Shows BBC 6 raadios, ning jõudis legendaarse raadiohääle personaalses aasta albumite edetabelis 5. kohale.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: