Suri sisearhitekt ja disainer Bruno Tomberg

Meie seast lahkus 95-aastasena sisarhitekt, disainer ja üks Eesti disainihariduse rajajaid Bruno Tomberg (29.03.1925-25.01.2021).

Hariduselt on Bruno Tomberg sisearhitekt, kes õppis Tallinna Polütehnilises Instituudis arhitektuuri erialal, 1945. aastal astus ta aga Tallinna Riiklikku Tarbekunstiinstituuti mööbli- ja ruumikujunduse erialale. 1966. aastal asutati tema initsiatiivil ERKI tööstuskunsti kateeder ehk praegune disainiteaduskond. Tomberg oli kuni 1982. aastani ka kateedri juhataja, uuesti võttis ta juhikohustused üle aastatel 1988-1993.

Bruno Tombergi oluline panus Eesti kunstiellu on ka 1969. aastal algatatud näitustesari "Ruum ja vorm", kus disainerid said katsetada vaba vormimänguga. Kunstnikena lõid neil näitustel kaasa muuhulgas Virve Aunre, Maile Grünberg, Juta Lember jt.

Alates 2006. aastast antakse välja disainiauhinda Bruno, mis on saanud nime just Bruno Tombergi järgi. Oma aastatepikkuse töö eest pälvis Tomberg 1995. aastal Eesti Vabariigi kultuuripreemia, 2003. aastal Kristjan Raua preemia ning 2005. aastal Valgetähe III klassi teenetemärgi. Ta oli ka Eesti kunstiakadeemia emeriitprofessor.

Vaata Bruno Tombergist tehtud portreefilmi "Disainer number üks":

 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: