Kirjanduspreemia "Esimene samm" tänavune laureaat on Maryliis Teinfeldt

Maryliis Teinfeldt-Grins
Maryliis Teinfeldt-Grins Autor/allikas: Erakogu

Kirjandusfestival Prima Vista andis eelsündmusena 15. aastat järjest raamatu ja roosi päeval, 23. aprillil üle kirjanduspreemia "Esimene samm". Läinud aastal perioodikas avaldatud ilukirjandusliku debüüdi eest pälvis preemia Maryliis Teinfeldt.

Teinfeldti looming ilmus ajakirjas Värske Rõhk ning köitis žürii sõnul tähelepanu isikupärase omailma ja paigatunnetusega, kus veenvalt tempereeritud pillav sära ja toores ilu. Lisaks kasutab Teinfeldt oma luules kodust kadrina murrakut.

Tänavusele "Esimese sammu" konkursile esitati kokku 17 statuudile vastavat kandidaati, nende seas mitu luule- või proosadebüüti. Laekunud tekstid nägid 2020. aastal trükivalgust väljaannetes Värske Rõhk, Vikerkaar ja Müürileht.

Žürii koosseisu kuulusid Prima Vista tänavune patroon Øyvind Rangøy, Eda Ahi, Krista Ojasaar, Triin Ploom-Niitra ning eelmise aasta laureaat Liisa Mudist.

Preemia suurus on 500 eurot.

2007. aastal Prima Vista poolt Tartu kultuurkapitali juurde loodud kirjanduspreemiale saavad kandideerida autorid oma ilukirjanduslike debüüttekstidega, mis on eelmise aasta jooksul perioodikas avaldatud.

Tartu kirjandusfestival Prima Vista lükkub ka sel aastal septembrikuusse ja toimub uue kava järgi 20.–25. septembrini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: