Galerii. Merike Estna avas Helsingis teose ja näituse austusega Lydia Koidulale

Maalikunstnik Merike Estna avas Helsingis kureerimisagentuuris Publics isikunäituse "Nightfall/Videvik" ja tänavalt ööpäevaringselt vaadeldava aknakunstiteose "Päev looja läind".

"Nightfall/Videvik" on Merike Estna uus kohapõhine avaliku ruumi kunstiteos ja isikunäitus, kus on eksponeeritud nelja aknaga maaliinstallatsioon "Päev looja läind" ja uued teosed, sh suur käsitsi maalitud 62-leheküljeline raamat "Videvik", suuremõõtmelised raamitud maalid "Magama" ja "Unenägu" ning ühesõnalistest järjehoidjatest koosnev tundlik sekkumine "Õhturahu" Publicsi raamatukogus.

Teosed on Estna austusavaldus eesti naisluuletajale ja kirjanikule Lydia Koidulale. Näitusega soovib kunstnik osutada tähelepanu oma lapsepõlvekangelasele. Näitusel on kasutatud nii eesti- kui ka soomekeelseid ridu Lydia Koidula luuletusest "Õhturahu".

Luuletusest "Õhturahu" laenatud sõnade abil käsitlevad Estna teosed koroonatalve käega kombatavat vaikust ja kurbust. Teosed väljendavad ka kunstniku enda kogemust Eesti karmidel talvekuudel ning külma, üksildast ja hapra iluga aega, mida Koidula oma sõnadega on kirjeldanud.

Tänavalt vaadeldav aknakunstiteos "Päev looja läind" on üleval suve lõpuni, isikunäitust on võimalik külastada eelneval kokkuleppel.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: