Galerii: ARS-i kunstilinnakus avati näitus "Värv kui idee. Mõtisklusi värvist"

Tallinnas ARS-i kunstilinnakus pandi kokku grupinäitus kunstnikega, kes oma loomingus kasutavad värvi. Näitusega "Värv kui idee. Mõtisklused värvist" on soov luua arutelu selle üle, kuidas erinevad kunstnikud mõtestavad värvi enda loomingus ning kuidas võiks mõelda värvist kaasaegse kunsti kontekstis.

Näitusel osalevad kunstnikud: Sirja-Liisa Eelma, Mihkel Ilus, Alice Kask, Kristi Kongi, Kaido Ole, Tiit Pääsuke, Tõnis Saadoja, Kadri Toom.
Näituse idee ja kujundus: Kristi Kongi.

Grupinäitusel on väljas kaheksa erinevat ideed/mõtisklust kaheksalt kunstnikult. Iga mõtisklus suhestub värviga autori (kunstniku)keelest lähtuvalt, omades seeläbi erinevaid kihistusi ja tähendusi. Autori ideest lähtuvalt võib värv olla teose alguspunktiks. Värv võib olla jutustav või ka kontseptuaalne. Mõnele autorile aga ei ole värvi kasutamine ja sellest mõtlemine eesmärk omaette.

Näituse kujunduse idee on üles ehitatud näitusel osaleva kaheksa kunstniku teostest lähtuvalt. Ühest küljest võib näituseruumis olev värv seintel olla eraldiseisev teos, kuid ta ei saa eksisteerida ilma nende kunstnike teosteta.

Toimetaja: Kerttu Kaldoja

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: