Huupi uus isikunäitus proovib lahti muukida ajamõõdet

Huupi
Huupi Autor/allikas: pressimaterjalid

Neljapäeval, 9. septembril kell 19 avatakse Tallinnas Solaris Galeriis kunstnik Huupi isikunäitus "Päeva Palee II".

Näitus kujutab autori katset muukida kujundlikult lahti inimesest sõltumatut – ajas muutuvat värvi ning väljamõeldut ja kirjeldatavat – aega, milles me ennast mõõdame. Näitus on järg kunstniku selle aasta augustis Tartu galeriis Pallas toimunud näitusele.

Väljapanek koosneb maaliseeriast, mis kombineerub värvist ja arhitektuurist, valgusest ja varjust. Teoste pealkirjadeks on kellaajad, mis tähistavad valgust ajas ja ruumis ning sümboliseerivad valguse kulgemist. Aeg ehk igapäevaselt ja pidevalt muutuv ning korduv valgus ja vari on maalidel ainsaks reaalselt eksisteerivaks elemendiks, milleks on ajavöönd UTC/GMT -6.

Maalid ei apelleeri seega inimlikule realismile; aja kulgemine on võrdeline valguse kulgemisega, sest valguse liikumise järgi arvestab inimkond – kellest valguse muutumine ei sõltu – aega ning olenevalt valgusest muutub ka nähtava ning tajutava värvi gamma.

Huupi (Evelin Zolotko) on omandanud kunstihariduse 2008 Kõrgemas Kunstikoolis Pallas ja 2012 Tartu Ülikooli maaliosakonnas (MA). Näitustele hakkas autor esinema 2005. aastast, pälvides koheselt MITMIKu eripreemia Tallinna Kunstihoone samanimelisel väljapanekul. Publiku ette on tänaseks jõudnud enam kui kümmekond Huupi isikunäitust ning arvukad osalemised grupinäitustel nii kodu- kui välismaal. 2016. aastal omistati Huupile maaliseeria "Plat Principal" eest Ado Vabbe preemia. Ta on NAKi ja Tartu Kunstnike Liidu liige.

Huupi isikunäitus "Päeva Palee" jääb avatuks 10. oktoobrini.

Toimetaja: Kaisa Potisepp

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: