Tallinn Music Weeki konverentsil annab intervjuu Briti muusik Billy Bragg

Billy Bragg
Billy Bragg Autor/allikas: Murdo Macleod

Tallinn Music Weeki konverentsi raames anneb ajakirjanik Artemy Troitskyle videointervjuu Briti muusik ja aktivist Billy Bragg. Intervjuu on osa TMW konverentsi programmist, mis tähistab 30 aasta möödumist Eesti iseseisvuse taastamisest ja muusika rollist ühiskondlikes muutustes.

Briti laulja-laulukirjutaja, aktivist, muusikaloolane ja kirjanik Billy Bragg on muusikas ja poliitikas tegev olnud üle 35 aasta. Gorbatšovi perestroika perioodil käis ta kaks korda Nõukogude Liidus, esines 1987. aasta novembris ka Tallinna linnahallis ja tegi ööklubis Tallinn DJ-set'i The Clashi lugudest.

Billy Braggiga teeb videointervjuu Eestis elav Vene muusikakriitik ja ajakirjanik Artemy Troitsky, kes kohtus Braggiga 1986. aastal toonases Leningradis. Luubi alla võetakse nii vasakpoolsus Lääne moodi kui ka selle Nõukogude Liidu bürokraatlikud mutatsioonid, perestroika ja Eesti laulva revolutsiooniga saabunud muutused ning muusika ja sõnavabaduse roll 21. sajandi autoritarismi vastases võitluses.

Billy Braggi intervjuule eelneb Eesti Vabariigi endise presidendi Toomas Hendrik Ilvese ettekandele "30 aastat iseseisvust – kas Eesti laulis end vabaks?".

Intervjuu järgselt vastavad Billy Bragg ja president Ilves kohalolijate küsimustele. Modereerib Artemy Troitsky. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: