Fotomuuseumis avatakse Soome fotokunstniku Sanni Saarineni näitus

Soome fotokunstnik Sanni Saarinen Fotomuuseumis
Soome fotokunstnik Sanni Saarinen Fotomuuseumis Autor/allikas: Sanni Saarinen

Reedel, 5. novembril avaneb Fotomuuseumi projektiruumis dokumentaalfotograafia teema-aasta raames Soome fotokunstniku Sanni Saarineni näitus "Kohti: suunas".

"Kohti" on soome sõna, mis tähendab "millegi suunas", kuid Saarinen tõlgib ja tõlgendab seda kui püüdu millenigi jõuda.

Sanni Saarineni looming on autofiktsionaalne, kus tegelikkus eksisteerib koos fantaasiaga. See puudutab hetki, kus näiliselt ei juhtu midagi, kuid mingis mõttes juhtub kogu elu. Saarinen tahab neid hetki ankurdada, neist kinni hoida. Teda huvitavad aja möödumise, ühiste mälestuste, perekonna, kasvamise ning kujuteldava ja reaalse vahelised küsimused. Tema uurimuse keskseks küsimuseks on, kuidas me saame iseendaks.

"Saarineni fotosid saab vaadata kui kihilisi hetkede üleminekuid, mis  korduvad lõpmatuse taasloomisena põlvkonnast põlvkonda üha uuesti ja uuesti," rääkis kuraator Annika Haas.

Saarinen möönas, et tunnetab elu sarnaselt teistega, kuid siin on tal oma "aga". "Kõnedes tuuakse esile verstapostid ja selgelt nähtavad pöördepunktid, kuid ma arvan, et me muutume iseendaks nendel igapäevastel hetkedel, kus näiliselt midagi ei juhtu," kommenteeris Saarinen.

Sanni Saarinen on dokumentaalfotograaf ja visuaalkunstnik, kultuuriantropoloog ja kirjanik, kes elab Soomes Espoos. Teda huvitavad identiteedi, kogukonna ja kuuluvuse küsimused ning ta töötab sageli ühiskondlike projektidega, eksperimenteerides autofiktsionaalsete elementidega.

Saarineni töid on eksponeeritud laialdaselt Soomes, lisaks ka New Yorgis Klompching'i galeriis LensCulture näitusel ning 2019. aastal Prantsusmaal festivali Rencontres d'Arles näitusel "Open Walls".  

LensCulture tunnustas Saarineni 2018. aasta Emerging Talents auhinnaga.

Toimetaja: Lisete Tagen

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: