Ilmar Mannineni stipendiumi pälvis Made Uus

Made Uus valmistab president Kersti Kaljulaidile 2021. aasta presidendi vastuvõtu tarbeks kasukat.
Made Uus valmistab president Kersti Kaljulaidile 2021. aasta presidendi vastuvõtu tarbeks kasukat. Autor/allikas: Terje Atonen

Eesti Rahva Muuseumi antav stipendium läheb Made Uuele magistriõpinguteks Viljandi kultuuriakadeemias ja loov-praktilise töö teostamiseks.

Made Uue loov-praktiline töö kannab pealkirja "Etnograafilise Paistu naistekasuka valmistamise metoodilise õppematerjali koostamine".

Eesti Rahva Muuseumi esimese koosseisulise direktori Ilmari Mannineni stipendium antakse tunnustuseks neile, kes panustavad rahvakultuuri uurimisse ja rahvusmuuseumi arengusse.

500-eurose preemia eesmärk on toetada kultuuriteaduste erialade üliõpilaste ja teadlaste uurimistööd eesti kultuurist ja rahvakultuuri valdkonnas, mis omakorda aitab kaasa Eesti Rahva Muuseumi tegevusele.

Auhinnaraha makstakse välja Eesti Rahvuskultuuri Fondis asuva Camilla ja Leo Kuuse allfondi kaudu, tunnustades sellega ühtlasi Camilla ja Leo Kuuse soovi panustada aineliselt kultuuriteaduste eriala üliõpilaste ja teadlaste uurimistöödesse eesti kultuuri ja rahvakultuuri alal.

Toimetaja: Karoliina Tammel

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: