Otse kell 15: Euroopa filmifoorumil arutletakse filmitööstuse tuleviku üle

Euroopa filmifoorum
Euroopa filmifoorum Autor/allikas: PÖFF

Esmaspäeval toimub seitsmendalt korda Euroopa filmifoorum, mis kannab alapealkirja "Readiness for Industry Renaissance 2.0". Üritus tutvustab Euroopa filmitööstust edendava virtuaalproduktsiooni ning tehisintellekti trende ja tipptegijaid, filmifoorumi avab kultuuriminister Tiit Terik. Kell 15 algavat foorumit saab jälgida otseülekandes ka ERR-i kultuuriportaalis.

 Poolepäevase hübriidkonverentsi peaesinejad on Jannike Mikkelsen, auhinnatud operaator, kosmose ja maadeuuringute ekspert ning Mikka Kodisoja, ülemaailmset tunnustatud Supercell stuudio kaasasutaja ja Helsingi uue virtuaalproduktsiooni stuudio FireFrame asutaja. Rain Rannu tutvustab aga esmakordselt Tallifornia stuudio osana loodud investeerimisfondi, mille kaudu on võimalik investeerida filmiprojektidesse üle maailma. Teiste ettekanded hõlmavad regiooni virtuaalproduktsiooni võimalusi ning uurivad, kuidas Euroopa andmete ja AI-lahendusi filmide-saadete tootmises maksimaalselt rakendada. Cinelytic, Promomii ja Willco esindajad tutvustavad viimatisi innovaatilisi lahendusi tootmise ja rahastuse vallas. 

Filmifoorumi kuraatori Sten-Kristian Saluveeri sõnul seisab Euroopa filmi ja sisutööstus 2021. aasta lõpul omamoodi ristteel. "Ühtpidi me alles kohaneme pandeemia mõjude ning senini töötanud väärtusahelate lagunemisega. Samas seisame me suurima taassünni lävel, nagu võib eeldada Euroopa komisjoni loodud uute ja kasvavate innovatsioonipõhiste toetuste põhjal," kinnitas ta.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: