Tallinn Design House avas Dubais EXPO paviljonis Eesti disaini ja loodust tutvustava diginäituse

Teisipäeval avas Tallinn Design House Dubais EXPO Eesti paviljonis Eesti disaini ja loodust tutvustava mastaapse digitaalnäituse "Kummardus". See on ühtlasi esimene Eesti paviljoni täiendav kontseptsioon avamisest alates.

"Kummardus" on foto- ja videokeeles esitatud jutustus Eesti disainist, kus kohtuvad ligi poolesaja autori looming, loodus ja traditsioonid.

Projektis osalevate disainerite loome on põimunud inspiratsiooniga loodusest, mõjutatud rahvuslikest traditsioonidest ning kohapealsete meistrite olemasolust.

"Kummardus" kulgeb läbi Eesti aastaaegade ning erinevate asukohtade, tutvustades vaatajale nende loodust, kultuurilist identiteeti ja traditsioone. Eesti disainerite looming on paigutatud eestlase jaoks märgilistesse paikadesse nagu rannaniidud, hiied, sood, kuppelmaastikud ja pangapealsed; teekonnal läbiti 26 erilist paika üle Maarjamaa.

Pea kahe aasta jooksul valmis 150 fotot ja kuus videolugu. Fotod jagunevad viiest aastaajast lähtuvasse kollektsiooni, mis lisaks loomingule ja loodusele kasutab terviku moodustamiseks traditsioonidest laenatud motiive, olgu need vanad paikkondlikud jutustused, sümbolid, värvide tähendused või read kollektiivmälust -- rahvaluulest.

Foto- ja videoprojekt "Kummardus" jääb külastajatele avatuks kuni 5. jaanuarini.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: