Konkursil "Noor muusik" osaleb tänavu 40 osalejat kaheksast riigist

Tšellomängija
Tšellomängija Autor/allikas: Reuters/Scanpix

7.–11. aprillil toimub Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias 13. korda konkurss "Noor muusik", millest võtavad osa kuni 15-aastased klaveri-, viiuli- ja tšellomängijad nii Eestist kui välismaalt.

"Sündmus toob Tallinnasse rahvusvahelisel tasemel noored interpreedid paljudest riikidest, kes astuvad publiku ette nii soolokavaga kui solistidena orkestri ees," sõnas Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia õppejõud ja pianist Mihkel Poll, kes on sündmuse üks korraldajatest.

Osalejad jagunevad vanuse järgi kahte kategooriasse: kuni 13-aastased ning 14–15-aastased. Kõik Tallinnas üles astuvad noored interpreedid on juba läbinud videovooru, kohapeale on kutsutud 40 muusikut kaheksast riigist. Tallinnas võisteldakse kahes voorus – esimeses voorus esitavad kõik võistlejad soolokava ning finaalis saavad noored muusikud võimaluse musitseerida koos EMTA Sinfoniettaga dirigent Toomas Vavilovi juhatusel. 

Igat pillirühma hindab kolmeliikmeline žürii. Pianistide žüriisse kuuluvad Zbignevas Ibelgauptas (Leedu), Carlos Juris (Soome) ja Mihkel Poll. Viiuldajaid hindavad Jan Repko (Suurbritannia), Arvo Leibur ja Mari Poll. Tšellistide žüriis on Nicholas Jones (Suurbritannia), Henry-David Varema ja Mart Laas.

Lõppkontserdil 11. aprillil esinevad žürii poolt valitud võitjad EMTA Sinfonietta solistidena dirigent Toomas Vavilovi juhatusel. Kontserti saab jälgida ka otseülekande vahendusel.

Sel aastal juba 13. korda toimuvale sündmusele panid 1997. aastal aluse Reet ja Märt Hunt.

Toimetaja: Anna Luther

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: