Kunstitalus Maajaam alustab rahvusvaheline loomelaager

Broken Landscape VI
Broken Landscape VI Autor/allikas: Antti Laitinen

Sel nädalal algab tehnoloogia- ja kunstitalus Maajaam esimene residentuurilaager, mille jooksul valmivad teosed Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 rahvusvaheliseks kunstinäituseks "Metsikud bitid".

Maajaama residentuurilaagris osalevad kaks kunstnikku ja kolm kunstnike duot. Kunstnikud on valitud rahvusvahelise avatud konkursi kaudu, millest kuueliikmeline komisjon valis viis väljapaistvat projekti.

"Kokku laekus "Metsikute bittide" näituse programmi esimese ideekorjega 278 ettepanekut üle kogu maailma. Professionaalse taseme ja rohkearvulise osavõtu kõrval oli enamustel ideedel ka hea sisuline haakuvus näituse üldteemaga, mis võtab fookusesse inimese, tehnoloogia ja looduse kokkupuutepunktid," sõnas Maajaama eestvedaja Timo Toots. 

Esimeses "Metsikute bittide" loomelaagris osalevad Julijonas Urbonas (LT), Mohar Kalra (US), heidundgriess (Alexandra Grieß ja Jorel Heid) (DE), Yu-Ching Chiang ja Ying-Ting Shen (TW), Aly Ogasian ja Claudia O'Steen (US).

Huvilistel on võimalik külastada Maajaama 23. ja 24. juulil, mil on võimalik näha, kuidas tehnoloogia haakub kaasaegse kunstiga keset Lõuna-Eesti kuppelmaastikku. Ühtlasi saab talu ümbruses näha laagris osalenud kunstnike teoseid ja tutvuda nende loomisprotsessidega.

"Metsikud bitid" on rahvusvaheline tehnoloogilise kunsti vabaõhunäitus, mis toimub 2024. aasta suvel Otepää lähedal Maajaama talus ja seda ümbritsevas looduses. Näitust korraldavad tehnoloogia- ja kunstitalu Maajaam eestvedajad Timo Toots ja Mari-Liis Rebane, kunstnik Taavi Suisalu ning linnafestivali UIT eestvedajad Kadri Lind ja Marie Kliiman. "Metsikud bitid" on osa Euroopa kultuuripealinn Tartu 2024 põhiprogrammist. 

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: