Pärnu muusikafestivali külastas 9000 inimest

Triin Ruubel, Marcel Johannes Kits ja Paavo Järvi.
Triin Ruubel, Marcel Johannes Kits ja Paavo Järvi. Autor/allikas: Taavi Kull

Nädalavahetusel lõppakordini jõudnud Pärnu muusikafestivali külastas 9089 inimest ning festivali veebikontserte vaadati ligi kaks korda sama palju – 17 858 korda.

Pärnu muusikafestivali tegevjuhi Kristjan Halliku sõnul rikastas kümme päeva kestnud suursündmus suvepealinna tiheda kultuuriprogrammiga ning pakkus Pärnusse kokku tulnud muusikutele võimaluse saada osa kõrgetasemelisest muusikategemisest.

12. korda toimunud Pärnu muusikafestival ühendab Järvi Akadeemia ehk õpitoad noortele muusikutele, kontsertprogrammi ja Paavo Järvi juhtimisel ja juhatamisel tegutseva Eesti festivaliorkestri, mis kord aastas esineb alati kodupubliku ees Pärnus. 

Kohapeal festivali arvustamas käinud rahvusvaheline muusikaajakiri Bachtrack andis Eesti Festivaliorkestri esinemisele kõrgeima, viietärnise hinnangu.

"Mõnikord on just mängu kvaliteet see, mis algusest peale kõnetab. Üle maailma on muidugi kõrgetasemelisi orkestreid, kuid Eesti festivaliorkestrit esimest korda Pärnu festivalil kuulda oli nagu sädeleva ehte leidmine kõige ootamatumast kohast," kirjutab Bachtracki arvustaja Alexander Hall.

"Euroopa mängijate koorekihist pärit Paavo Järvi on loonud EFO-s koosluse, mis ei ole mitte ainult hämmastavalt paindlik, vaid millel on ka tonaalsete ressursside sügavus, mida mujal sageli ei kohta," seisab arvustuses.

Pärnu muusikafestival 2022 oli pühendatud maestro Neeme Järvi 85. sünnipäevale. Paralleelselt festivaliga toimusid Järvi Akadeemia kursused ning iga päev toodi kuulajate ette kontserte ja muusikaelu sündmusi. Kokku oli festivali kontserttegevusse kaasatud üle 200 muusiku.

XIII Pärnu muusikafestival toimub 12.–21. juulil 2023.

Toimetaja: Merit Maarits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: