Kultuuriportaal soovitab: Peeter Urbla "31. osakonna hukk" Jupiteris

Huvitaval kombel on Peeter Urbla lavastajatööd see osa Tallinfilmi pärandist, mida liiga tihti tolmukorra alt välja ei tooda. Seega on igati positiivne, et kaheosaline ulmekrimka "31. osakonna hukk" on vaadatav Jupiteris.

31. osakond on suure meediakontserni salapärane osakond, kuhu juurdepääs on rangelt keelatud.

Pommiähvarduse tõttu kontserni peahoones käsib politseiinspektor Jensen kogu maja evakueerida. Plahvatust ei toimu, kuid kontsern on sunnitud tööseisaku tõttu kandnud suurt kahju ja juhtkond nõuab asja uurimist. Avalikkusele loost ei teatata.

Jensen selgitab välja kuus kahtlusalust, kuid märkab, et teda ennast jälgitakse, eriti siis, kui ta tegeleb ebamääraste ülesannetega 31. osakonnaga. Kahtlusaluste küsitlemine toob varsti kaasa ülestunnistuse ja uurimine lõpetatakse, kuid süü omaksvõtnu sureb ootamatult otse arestikambris. Edasisel uurimisel selgub, et oht ähvardab tervet ühiskonda.

"31. osakonna hukk" on populaarseks saanud Skandinaavia krimilugude Eesti variant, mis oli toona Kesktelevisiooni tellimus.

Režissöör-stsenarist Peeter Urbla, osades Lembit Ulfsak, Ivan Krasko, Enn Klooren, Omar Volmer, Heino MandriI, Ago Roo, Margus Tuuling, Eino Baskin, Jaan Ruus jpt.

"31. osakonna hukk" on vaadatav Jupiteris.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: