Ühe minuti film | Mirjam Matiiseni "50 aastat hiljem"

Mirjam Matiiseni minutifilm "50 aastat hiljem" leiab huvitava vaatenurga, kuidas pool sajandit – ehk suurem osa ühe inimese elust – ilusa motiiviga kokku põimida.

Filmi peategelane kasutab igapäevaelus abivahendina luupi. Filmi autor Mirjam Matiisen selgitas, et mitmed nende visuaaltehnilised lahendused said sellest luubist inspireeritud. "Luubist kujuneski selle ühe minuti n-ö kandev tehniline motiiv.

"Otsisin selle filmi jaoks vanemat inimest, kellest noorpõlves tehtud foto saaksime täna samas kohas uuesti teha. Isa soovitas mulle meie kaugelt sugulast Hellet, kellest olin kuulnud, aga kellega kunagi veel kohtunud ei olnud," selgitas Matiisen ja lisas, et ta oli nii hea meel, et sai tänu sellele filmile Hellega tuttavaks. "Meil oli väga äge koostöö ja mõtlen praegugi veel palju Helle mõtiskluste peale."

Autor Mirjam Matiisen, operaator Alis Mäesalu, monteerija Martin Männik, heli järeltöötlus Ann Reimann, peaosatäitja Helle Pärn. 

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: