Ühe minuti film | Eva Kübara ja Kaisa Lingu "Janu"

Kas kaevust vee vinnamine on töö? Eva Kübara ja Kaisa Lingu minutifilm "Janu" üritab sellele küsimusele vastata, ja mitte vastata, vaid isegi laulda.

Režissöör Eva Kübar sõnas, et kohtus 15 meetri sügavuse kaevuga, mida saab ka filmis näha, kaks aastat tagasi Lõuna-Eestis metsasünnipäeval. "Seal tekkis minul ja filmi idee kaasautoril Kaisa Lingul pakiline vajadus sellest kaevust välja vinnata üks vannitäis vett. Lõputu kaevupööra väntamine süüvis lihasmällu ning seda saatev kääks jäi pähe kummitama," selgitas ta.

"Teema "Keha ja keel" tõi kaevukogemuse kohe meelde ning Kaisa lisas omalt poolt idee töölauludest, mida võib leida nii eesti vanarahva kui ka orjandusliku taustaga afroameerika pärimusmuusikast. Töö, mis on monotoonne ja füüsiliselt raske, annab kehale rütmi ja kutsub justkui iseenesest esile sajatusi ja sõnu," mainis Kübar.

Idee autorid Eva Kübar ja Kaisa Ling, režissöör Eva Kübar, operaator Simmo Saska, helioperaator ja -režissöör Patrick Tubin McGinley, monteerija Eva Kübar.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: