ETV2 tähistab erisaatega Matsalu loodusfilmide festivali sünnipäeva

21. septembril avatakse Lihulas Matsalu loodusfilmide festival, mis toimub juba 20 korda. Festivali tähenduse ja ajaloo eredamad hetked võtab kokku ETV2 erisaade "Matsalu loodufilmide festival. 20 aastat elumuutvaid filme", mis jõuab tele-ekraanile laupäeval kell 21.20.

2003. aastal asutatud MAFF on Baltikumi ja Põhjamaade üks vanimaid loodusfilmide festival, mis on aastatega muutunud ka oluliseks filmitegijate kooskäimise paigaks ja noorte innustajaks. Ümmarguse tähtpäeva eel valminud ETV2 erisaates võetakse kokku festivali ajaloo eredamad hetked ja sõna saavad inimesed, kes Matsalu filmifestivaliga tihedalt seotud olnud.

Festivalile pühendas ETV2 ka loodusfilmide erikava, mis tõi tele-ekraanile 2021. aasta festivali silmapaistvad linateosed. Filmid on järelvaadatavad Jupiteri lehel.

"Maa: Helitu"

2021. aasta Matsalu loodusfilmide festivali võidufilm kolmest Hunyuanis elavast Hiina perest, kelle eesmärk on tagada helgem tulevik oma lastele, sest piirkonna suurimaks probleemiks on pestitsiidide liigsest kasutamisest põhjustatud keskkonnakriis.

"Metshobused: Pusta lugu"

2021. aastal MAFFi publiku lemmiku tiitli ning looduse kategooria parima režii auhinna võitnud dokumentaal Ungari steppides ehk pustas elavast kolmesajapealisest metshobuste karjast.

"Loomalapsed"

2021. aastal Tartu loodusmaja eripreemiaga pärjatud Jan Hafti dokumentaal loomariigi igikestvast eluringist ja loomalaste kasvamisest.

Toimetaja: Kaspar Viilup

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: