Galerii: Toompea lossi kunstisaalis avati näitus "Mälestused maastikest"

Kolmapäeval avasid graafikud Kaija Kesa, Helen Tago ja Lilli-Krõõt Repnau Toompea lossi kunstisaalis ühise näituse "Mälestused maastikest", mille kesksel kohal on vabaduse mõiste ning selle erinevad vormid.

Näituse pealkiri tuleneb Lilli-Krõõt Repnau samanimelisest seeriast. Repnau graafilised lehed on valminud 2022. aasta kevadel ja kunstnik seob läbi linna- ja loodusvaadete ühtseks tervikuks Tallinna, Lääne-Virumaa ning Narva. Helen Tago läheneb graafilises installatsioonis Narvale läbi pimetähni kontseptsiooni. Kaija Kesa suuremõõtmelised mokulito tehnikas valminud ööliblikad seovad endas lootust ning ühtlasi sunnivad meid mõtlema elu hetkelisusele.

"Nende tiibadelt pudeneb helgust, valgust ja hingesoojust, mida on praegusel ajal liiga vähe. Neid liblikaid luues mõtlesin tänutundega Ukraina kunstnikele Oksana ja Ivanna Stratiychukile, kes siin Eestis neid tehnikaid meile õpetasid," rääkis Kesa.  

Näitus on Toompea lossi kunstisaalis avatud 23. märtsini.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: