Teatri- ja muusikamuuseumis alustab vestlussari "Jazz on meie varjupaik"

Neljapäeval, 2. veebruaril alustab teatri- ja muusikamuuseumis vestlusõhtute sari "Jazz on meie varjupaik", kus saab kuulda sellest, mida eesti jazz-muusikud jazz'i ja iseenda loovast jõust arvavad ning kuidas jazz'i-elu korraldajad on loonud muusikale turvalist keskkonda avanemiseks.
Sarja pealkiri on saanud inspiratsiooni briti muusikasotsioloog Tia DeNora metafoorsest muusikalise varjupaiga mõistest. See räägib muusika loodavast kujuteldavast ruumist, mis pakub turvalisust, naudinguid, koostegemise rõõmu ja võimalust olla loominguline ning lõõgastuda iseenda olemises.
Esimesel kohtumisel, mis toimub neljapäeval, 2. veebruaril algusega kell 17.00 on vestlusringis muusikud Toivo Unt, Tõnu Naissoo ja Lembit Saarsalu, kes jutustavad muuhulgas lugusid sellest, kuidas "saatuslikud" hetked neid muusikani viisid, mida tähendas olla muusik nõukogude ajal, kui ähvardas armeeteenistus ja restoranis töötati tööraamatuga, mida tõid kaasa pöördelised ajad 1990ndatel või milliseid kompromisse tuleb teha enda muusikaliste eelistuste ja raha teenimise vajaduse vahel.
Kolmel järgneval vestlusõhtul, mis toimuvad 3. ja 30. märtsil ning 20. aprillil vesteldakse Eesti jazzifestivalide traditsioonist, jazz'i-elust, muusikuks olemisest 1980. ja 1990. aastatel tegutsemist alustanud muusikute suu läbi ja Eesti jazz-hariduse algusaastatest Otsa-koolis.
Toimetaja: Merit Maarits