Konkurss Kultuuri Tegu 2022 ootab kandideerijaid

Kultuuri Tegu 2021 peaauhinna pälvis möödunud aastal galerist ja kirjanik Raul Oreškin.
Kultuuri Tegu 2021 peaauhinna pälvis möödunud aastal galerist ja kirjanik Raul Oreškin. Autor/allikas: Kaader videost

Eesti Kultuuri Koda kuulutas välja konkursi Kultuuri Tegu 2022, mille eesmärgiks on tunnustada Eesti ühiskonnas tegutsevaid inimesi, kelle ettevõtmised on inspireerivad ja avalikku tähelepanu väärivad. Konkursil hinnatakse kultuuri- või kunstitegusid, mis jäävad möödunud kalendriaastasse.

Kultuuri Teo auhindu jagatakse kolmes kategoorias: aasta Kultuuri Tegu peaauhind, Peeter Alliku nimeline kunstiauhind ja Tuleviku Tegija auhind.

Peaauhinna aasta Kultuuri Tegu kandidaadiks sobib tegu mistahes kunsti- või kultuurivaldkonnast, mis kõnetab ühiskonda, jõustab ja laiendab kultuuri kandepinda ning aitab kaasa loomingulise õhkkonna väärtustamisele ühiskonnas.

Peeter Alliku nimelise kunstiauhinna eesmärgiks on mälestada varalahkunud graafikut, maalikunstnikku ja kunstipedagoogi Peeter Allikut (1966-2019) ning ühtlasi elavdada Eesti kunstivälja. Tunnustatakse maalikunstnikku või graafikut, kelle töö on kantud vabast, sõltumatust ja sotsiaalkriitilisest vaimsusest, või ka pühendunud kunstiõpetajat.  

Tuleviku tegija auhinna eesmärgiks on tunnustada noort (vanuses 7-26) loovisikut või kultuuritöötajat, kelle ettevõtmised on inspireerivad, tähendusrikkad ja tulevikkuvaatavad ning avalikku tähelepanu väärivad.

Kandidaate kõikidesse kategooriatesse oodatakse e-mailile [email protected].

Auhindu väljastatakse alates 2014. aastat. Kultuuri Tegu 2022 auhinnad antakse üle Eesti Kultuuri Koja aastakonverentsil 19. mail Haapsalu kultuurikeskuses.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: