Tanel Jonas: rõõmu on laval maailmavalust keerulisem kujutada

Foto: Silver Kaljula / Ugala teater

Ugala teatris esietendub neljapäeval William Shakespeare`i romantiline komöödia "Kaheteistkümnes öö".

Lavastaja Tanel Jonase hinnangul on "Kaheteistkümnes öö" üks Shakespeare'i põnevamaid näidendeid, kust ei leia ühtegi tegelast, kes poleks kellessegi armunud.

Kandvates rollides teevad kaasa mitmed Ugala noored näitlejad, kes leidsid, et nad saavad oma tööd teha kerguse ja lustiga, sest Shakespeare on väga mänguline.

"Shakespeare on tohutult mängu jaatav. Ehk kui selle kerguse kätte saab, on seda väga suur lust teha," sõnas narr Feste osatäitja Alden Kirss.

"Sinna Shakespeare'i maailma minek oli keeruline, aga samas me puutusime ka kooli ajal Shakespeare'iga kokku – Lembit Peterson lavastas meiega "Suveöö unenägu" ehk natuke oli see maailm tuttav," nentis Viola ja Cesario osatäitja Maarja Mõts.

Lavastaja Tanel Jonas selgitas, et "Kaheteistkümnes öö" on elujaatav lugu sellest, kuidas peab julgema kuulata oma südame häält ja elust kinni haarama.

"Rõõmu on alati laval palju keerulisem kujutada kui maailmavalu või seda tumedamat poolt. Eks me oleme vastastikku teineteist inspireerinud ja proovinud leida sellest materjalist lusti ja seda, mis käivitaks ja rõõmsaks teeks," sõnas lavastaja.

Toimetaja: Karmen Rebane

Allikas: "Aktuaalne kaamera"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: