Galerii: Viinistul avati kunstirühmituse Visarid väljapanek

Laupäeval avati Viinistu kunstimuuseumi tünnigaleriides kunstirühmituse Visarid loomingut tutvustaval näitus.

Näitusekuraatori ja kunstikeskkonna NOBA eestvedaja Andra Orni sõnul on Viinistu tünnigaleriide suveprogrammi üks eesmärke pöörata tähelepanu meie kunsti lähiajaloo olulistele kunstnikele ja sündmustele.

"Visarite tolle aja uuenduslik looming saavutab täna oksjonitel tipphindu, kuid lisaks olulisele kunstiloomingule tegelesid nad suurel määral kunstiharidusega, tõlkides ja levitades rahvusvahelisi kunstikäsitlusi ning luues rahvusvahelisi kontakte," selgitas Orn. 

Visarite ajalugu on tihedalt seotud Tartu Riikliku Ülikooli kunstikabineti ajalooga, mida juhtis tol ajahetkel Kaljo Põllu. Sarnaselt Ank 64-ga polnud Visarid mitte stiilirühmitus, vaid grupp uusi väljendusvahendeid otsivaid noori.

Läbisegi tegeleti pop- ja opkunstiga, abstraktse geomeetrilise kunstiga (Kaljo Põllu, Enn Tegova, Peeter Lukats), kollaažiga (Jaak Olep) ja sürrealistliku joonistusega (Lembit Karu). Lisaks nimetatutele kuulusid rühmitusse ka Rein Tammik ja Peeter Urbla ning kriitikutena Kaur Alttoa, Asta Pöldmäe ja Toomas Raudam.

Näitus on avatud 30. juulini

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: