Rait Rosin avab Hiiumaal näituse "Põikajad Hiiulinna hajusates piirides"

Rait Rosin
Rait Rosin Autor/allikas: Pressimaterjalid

Rait Rosin käsitleb enda isiknäitusel "Põikajad Hiiulinna hajusates piirides" Kärdla kui linna sulandumist Hiiumaa loodusrikkasse ümbrusse.

Kunstnik küsib oma uue näitusega, kas Kärdlat võiks või peaks nägema kuidagi teisiti, kui inimesed muidu linnasid nägema on harjunud. Näitusel võib näha Rait Rosina maale kui tõlgendusi, mis kõnelevad Kärdlas kogetust ja videosalvestist "põikamisest" kui kunstniku interventsionistlikust linnaruumi kohalike tundma õppimise katsest.

Rait Rosin peab rõhutatult vajalikuks igasuguse uurimuse eeltingimuseks siin elavate ja siia korrakski endi näitusi korraldama tulnud kunstnike loomingu ja kunstnike endi mõistmist sotsiaalselt-kultuuriliselt aktiivse sidujatena. Need ilmsed seoses kipuvad siiski pigem ümbitsevas ära sulanduma. "Sulandusmist" võibki märgata esmalt linnaelanike, saareelanike ja kunstnike väljendatud arvamustest kunstist ning linnaruumist.

Rait Rosinale tundub esmatähtsana ärgitada ja suunata võimalike dialooge kohalike vahel ja kohalike ning Hiiumaad väisavate külastajate vahel. Näituse külastajale avaneb maalides ja videosalvestistes Rait Rosina nägemus Kärdlast linnana, mis võiks nihutada Hiiumaast üldiselt juba väljakujundatud kuvandit.

Näitus on osaks Rait Rosina Eesti Kunstiakadeemias varasemalt kaitstud doktoritööst ja jätkab kunstniku väikelinnu ja kunstnike loometegevusi ühtsena käsitlevat uurimust.

Näitust saab külastada Kärdlas Nelja Nurga galeriis 3.-29. augustini.

Toimetaja: Maiken Tiits

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: