Kristiina Davidjants: Hollywoodi stsenaristide streik mõjutab ka Eestit

Foto: Scanpix/Ringo Chiu/SOPA Images/ZUMA Press Wire

Hollywoodi stsenaristide ja näitlejate streik on endiselt käimas, läbirääkimised ei ole seni veel kuhugi jõudnud ning filmide ja telesaadete tootmine on pausil. Filmikriitik ja -ajakirjanik Kristiina Davidjants nentis "Terevisioonis", et Hollywoodis toimuv jõuab varem või hiljem ka Eesti vaatajate ja filmitegijateni.

Põhjus, miks stsenaristid, kellega on tänaseks ka näitlejad liitunud, streikima hakkasid, on rahas. Davidjants märkis, et kuigi ülejäänud maailmale tundub, et kõik, kes Hollywoodis tööd teevad, teenivad piisavalt palju, et elu lõpuni rahulikult ära elada, siis tegelikult olukord selline siiski pole.

"Loomulikult on seal hästi palju staare, ennekõike näitlejaid, aga ka staarstsenariste, kellel on suur sissetulek, aga lõviosa neist on aastakümneid märksa tagasihoidlikumate summade nimel töötanud," selgitas ta.

Kui varem hoidis stsenariste pinnal autoritasudelt saadud protsent, siis voogedastusplatvormidega on see süsteem kadunud, mistõttu on nad kaotanud olulise osa oma sissetulekust. Davidjants tõdes, et hetkel kõiki osapooli rahuldavat lahendust paistmas pole.

Filmiajakirjaniku sõnul jõuab Hollywoodis toimuv ühel hetkel ka Eesti inimesteni. Näiteks on edasi lükatud suurte filmide esilinastused, sest näitlejaid ei tohi neid enam reklaamida. Samuti mõjutab streik Euroopa filmitegijaid, kes on mõnd oma teenust Hollywoodile pakkunud. "Ka meil on teenindaval personalil töö otsas," tõi Davidjants välja.

Toimetaja: Karmen Rebane

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: