Stsenaristide ühendus jõudis Hollywoodis suurte stuudiotega kokkuleppele

Stsenaristide ja näitlejate protest
Stsenaristide ja näitlejate protest Autor/allikas: GETTY IMAGES NORTH AMERICA / Scanpix

Ameerika stsenaristide ühendus jõudis pühapäeval peale 146-päevast streiki kokkuleppele stuudiote ja voogedastusplatvormidega. Uus leping on kuulu järgi Ameerika filmi- ja teletööstuses midagi enneolematut.

Alates 2. maist on Hollywoodi stsenaristid (WGA) streikinud. Nendega liitus juulis ka näitlejate gild (SAG-AFTRA), mis on Ameerika filmi- ja teletööstust üleval hoidnud. Streik hakkab nüüd suure tõenäosusega lõppema, kuna paberile saadi stsenariste rahuldav leping.

"Me saame uhkusega öelda, et see kokkulepe on erakordne ja toob kaasa märkimisväärsed hüved ja turvalisuse igale stsenaristide ühingu harule," kirjutas gildi läbirääkimiskomitee oma liikmetele saadetud kirjas. Lepingu üksikasjad plaanitakse avalikuks teha lähiajal pärast sellele veel viimase lihvi andmist.

Stsenaristide ja näitlejate streigi põhjus on keerelnud voogedastusplatvormide poolt makstavate olematute autoritasude ümber, lisaks on loomeinimestele teinud muret üha suurem tehisintellekti kasutamine filmi- ja teletööstuses.

Järgmisena peavad stuudiod kokkuleppele jõudma ka näitlejatega, et sisutootmine võiks täies mahus jätkuda.

Toimetaja: Rasmus Kuningas

Allikas: "Variety"

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: