Pildid: Paksu Margareeta installatsiooninäitus uurib kaitstuse tähendust

Möödunud nädalal avati Paksus Margareetas kaasaegse kunsti näitus "Cocoon", kus üheksa Eestis baseeruvat kunstnikku uurivad muuseumi ajaloolistesse ruumidesse kohandatud kohaspetsiifiliste installatsioonidega kaitstuse tähenduse muutumist tänases maailmas.
Näituse kuraatori Kitkit Para sõnul kutsub kaasaegne installatsiooninäitus publikut mõtisklema selle üle, mida tähendab kaitsta ja hoolitseda – nii enda, üksteise kui ka meie ühiste lugude eest.
"Näitusel osaleb üheksa Eestis baseeruvat kunstnikku, duot ja kollektiivi, kes lähenevad kaitstuse teemale erinevatest vaatenurkadest, põimides isikliku ja kollektiivse haavatavuse, ajaloolise mälu ning keskkondliku ja kultuurilise muutumise," selgitas kuraator.
"Cocoon" uurib, kuidas kaitstuse tähendus on muutumas tänases maailmas, kus ökoloogilised, poliitilised ja kultuurilised muutused mõjutavad nii inimesi kui keskkonda.
"Näitusel eksponeeritud video-, skulptuuri-, fotograafia- ja fotoprinditeosed ning installatsioonid on loodud arvestades Paksu Margareeta suurtükitorni ajaloolist arhitektuuri ja taasavatud püsiekspositsiooni - nii tekib põnev dialoog mineviku, oleviku ja tuleviku vahel," lisas Meremuuseumi näituste ja rahvusvaheliste koostööprojektide peakuraator Mihkel Karu.
Näitusel osalevad Andre Joosep Arming, Zody Burke, Laura De Jaeger, DOKK (Liina Leo, Eugenio Marini, Ingrid Helena Pajo), Kadi Estland, Maria Kapajeva, Ando Naulainen & Pire Sova, Sarah Nõmm ja Mari Volens.
Näitus jääb avatuks augusti lõpuni.
Toimetaja: Neit-Eerik Nestor