Algab Vello Jürna vokalistide konkurss ({{contentCtrl.commentsTotal}})

Vello Jürna
Vello Jürna Autor/allikas: PLMF

28.-30. novembril toimuvale konkursile laekus 15 sooviavaldust. „Sellina arv Vabariiklikul Konkursil on väga tore,” ütles konkursi zürii liige Pille Lill. „Noored vajavad võimalust kõrvutada end teiste muusikutega ning saada konkursi kogemus enne seda, kui minnakse võistlema rahvusvaheliselt.”

Finaalkontserdil Tallinna Raekojas 30. novembril võistleb 5-6 parimat lauljat.

Vokalistide konkursi žürii koosneb mainekatest professionaalidest: Robert Gilder USA-st, professor Ivari Ilja Eesti Muusika- ja Teatriakadeemiast ning tuntud ooperilaulja Pille Lill. „Robert Gilder on rahvusvaheliselt edukas manager, kes on kogu oma elu pühendanud ooperikunstile” lausub Pille Lill, „ning meil on ülimalt suur heameel näha teda eestis tutvumaks meie noorte lauljatega.”

Vokalistide konkursi auhinnafondi on välja pannud Väike-Maarja vallavalitsus, lisaks annab eripreemiad välja Itaalia Suursaatkond Eestis, Vello Jürna perekond, Forum Cinemas ning rahvusooper Estonia.

Vokalistide konkurss on osa Väike-Maarja Muusikafestivalist, mis toimub 28. novembrist 1. detsembrini. Korraldajateks on Pille Lille Muusikute Fond koostöös Väike-Maarja Vallavalitsuse ja Väike-Maarja Muusikaseltsiga.

Pille Lille Muusikute Fond (PLMF) loodi 2003. aastal eesmärgiga toetada klassikalise muusika talente ning on siiani ainus mittetulunduslik ühing, mis toetab järjepidevalt mitmete Eesti muusikatalentide käekäiku, pakkudes neile esinemisvõimalusi erinevate riikide kontserdilavadel, täiendõpet nii eesti kui maailma tipp-pedagoogide juhendamisel jpm.

Toimetaja: Mari Kartau

Allikas: Pille Lille Muusikute Fond

Hea lugeja, näeme et kasutate vanemat brauseri versiooni või vähelevinud brauserit.

Parema ja terviklikuma kasutajakogemuse tagamiseks soovitame alla laadida uusim versioon mõnest meie toetatud brauserist: